"Барселона" се класира на финал за Кралската купа на Испания след 1:1 срещу "Атлетико" (Мадрид) в реванша на стадион "Камп ноу". Каталунците спечелиха първия мач с 2:1 като гости.

Ответният сблъсък не мина без драма, която можеше да е още по-голяма. Ще се запомни с пропусната дузпа от страна на гостите при 1:0 и три червени картона.

Интересните ситуации пред двете врати почнаха да се редят от първите минути, като и двата съперника предложиха открит футбол. Още до 20-ата минута имаше куп пропуснати положения.

"Барселона" утежни положението на "дюшекчиите" в 43-тата минута, когато Лионел Меси отправи удар, вратарят Мигел Анхел Моя изби, но прати топката в краката на Луис Суарес, който откри резултата.

В 57-ата минута домакините останаха с 10-има на терена, тъй като Серхи Роберто получи втори жълт и червен картон. Малко след това съдията не зачете редовен гол на Антоан Гризман. Отсъждането бе за засада, а такава нямаше.

В 69-ата численият баланс на терена бе възстановен, тъй като Караско направи грубо нарушение и също бе изгонен. Девет минути по-късно Меси разтресе напречната греда от пряк свободен удар. А екшънът продължи с пълна сила. Още в следващата атака "Атлетико" получи дузпа - доста спорна.

Кевин Гамейро, който изработи 11-метровият удар, се нае да го изпълни, но шутира над вратата. Мадридчани все пак изравниха в 83-тата, когато Антоан Гризман направи последните минути доста интересни 1:1.

До края каталунците успяха да удържат резултата. В 90-ата минута Луис Суарес също пое преждевременно към съблекалнята заради втори жълт картон за удар с лакът. Така уругваецът няма да играе на финала.

Другата полуфинална двойка е между "Селта" и "Алавес". Първият мач завърши 0:0. Актуалният носител на трофея е "Барселона".