
Кристиано Роналдо вкара първия си гол за "Ювентус", макар и в неофициален мач. "Седмицата" се разписа в традиционния предсезонен двубой на Юве срещу втория отбор ("примавера") на клуба - 5:0. В този състав играят предимно юноши до 19 г.
Срещата се игра в градчето Вилар Пероза, а малкият стадион едва побра желаещите да видят дебюта на 5-кратния и актуален носител на "Златната топка". От дълго време не е имало толкова много публика на мача, датиращ от доста години.
Кристиано започна като титуляр заедно с Пауло Дибала в атаката на "бианконерите" и вкара в 8-ата минута след пас на Федерико Бернардески.

Второто попадение бе дело на друго ново попълнение на тима - Емре Джан. До края на първото полувреме се разписа и Дибала (два пъти, при второто попадение Роналдо може да се счита за асистент), а след почивката крайният резултат фиксира Клаудио Маркизио.
Роналдо бе заменен след почивката.
Серия А започва идния уикенд. "Ювентус" гостува на "Киево".
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни