Днес от 19 часа наше време ще се тегли жребият за груповата фаза на Шампионската лига. По-долу можете да видите четирите урни. Тегленето ще бъде дирижирано - отбори от една страна няма да попаднат в една група.

Снощи се играха последните плейофи, след които участие в групите си осигуриха "Цървена звезда", ПСВ "Айндховен" и "Бенфика", а ден по-рано това сториха АЕК (Атина), "Йънг Бойс" (Швейцария) и "Аякс".

"Цървена звезда", европейски шампион от 1991 г., за първи път ще играе в груповата фаза. Тимът преодоля австрийския "Ред Бул" (Залцбург) драматично след 0:0 в първата среща и 2:2 в реванша. Така "звездашите" са крайни победители, благодарение на головете си на чужд терен.

Дабур осигури добър аванс на "Ред Бул" с попадения в 45-ата и 48-ата минута от дузпа. Бен Набухан попари домакините в 65-ата и 66-ата минута. До края резултатът остана равен.

След последния съдийски сигнал на терена излязоха стотици фенове на белградския гранд - на трибуните имаше над 10 000 сърби. Някои от тях сдобиха с фланелките на играчите.

"Бенфика" стигна до обрат срещу ПАОК - 4:1 от 0:1 в Солун. Общият резултат от двете срещи е 5:2. В ответния мач имаше интрига само до края на първото полувреме, още повече след 1:0 за ПАОК. "Орлите" обаче вкараха три гола само за 19 минути и предрешиха изхода.

ПСВ "Айндховен" нямаше проблеми срещу "БАТЕ Борисов" - 3:0 в Холандия и 3:2.

"МОЛ Види", който елиминира "Лудогорец", отпадна от АЕК, като даде отпор на гърците. Атинският отбор спечели с 2:1 в Унгария, а седмица по-късно удържа 1:1 на свой терен. "Видеотон" поне ще играе в групите на Лига Европа.

Интересно беше в Загреб, където "Йънг Бойс" отне радостта на "Динамо" след 2:1 с обрат през второто полувреме (1:1 в първия мач).