Тази вечер приключи груповата фаза на Шампионската лига. Интрига за елиминациите напролет имаше само в една група - F, където в пряк сблъсък за второто място "Шахтьор" (Донецк) и "Олимпик" (Лион) направиха 1:1, което класира френския тим.

Бившият играч на ЦСКА Жуниор Мораес откри в средата на първото полувреме и "миньорите" повярваха в победа на Олимпийския стадион в Киев. В 65-ата обаче Фекир изравни.

Имаше българско участие - съдията Георги Кабаков ръководи срещата "Валенсия" - "Манчестър Юнайтед" (2:1). Пловдивчанинът се справи добре, като имаше няколко трудни ситуации, в които трябваше да взема решения.

През първото полувреме гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на защитник на "прилепите" при удар на Хуан Мата. След почивките и домакините искаха 11-метров удар. Кабаков вдигна един жълт картон на "Валенсия" и три на "червените дяволи".

Солер откри резултата в 17-ата минута. Той и съотборниците му пропуснаха да удвоят резултата. Най-чистата възможност обаче изтърва Пол Погба на метри от голлинията. В 47-ата Фил Джоунс си вкара нелеп автогол. Малко преди края резервата Маркъс Рашфорд намали.

В другия двубой от групата се стигна до изненада - "Йънг Бойс" срази "Ювентус" с 2:1. Швейцарският тим приключва участието в лигата достойно - с победа срещу един от големите фаворити.

Ето осминафиналистите в турнира по азбучния ред на групите:

"Борусия" (Дортмунд), "Барселона", "Пари Сен Жермен", "Порто", "Байерн" (Мюнхен), "Манчестър Сити", "Реал" (Мадрид), "Ювентус" (победители в квартетите), "Атлетико" (Мадрид), "Тотнъм", "Ливърпул", "Шалке", "Аякс", "Олимпик" (Лион), "Рома", "Манчестър Юнайтед" (подгласници).

Жребият е в понеделник, 17 декември, от 13 часа в Нион, а мачовете са през февруари и началото на март.

Вижте резултатите и крайни класирания:

Група Е

"Бенфика" - АЕК (Атина) 1:0

"Аякс" - "Байерн" (Мюнхен) 3:3

Класиране: 1. "Байерн" - 15:5, 14 т., 2. "Аякс" - 11:5, 12 т., 3. "Бенфика" - 6:11, 7 т., 4. АЕК - 2:13, 0 т.

Група F

"Манчестър Сити" - "Хофенхайм" 2:1

"Шахтьор" (Донецк) - "Олимпик" (Лион) 1:1

Класиране: 1. "Манчестър Сити" - 16:6, 13 т., 2. "Олимпик" - 12:11, 8 т., 3. "Шахтьор" - 8:16, 6 т., 4. "Хофенхайм" - 11:14, 3 т.

Група G

"Реал" (Мадрид) - ЦСКА (Москва) 0:3

"Виктория" (Пилзен) - "Рома" 2:1

Класиране: 1. "Реал" - 12:5, 12 т., 2. "Рома" - 11:8, 9 т., 3. "Виктория" - 7:16, 7 т., 4. ЦСКА - 8:9, 7 т.

Група Н

"Валенсия" - "Манчестър Юнайтед" 2:1

"Йънг Бойс" (Швейцария) - "Ювентус" 2:1

Класиране: 1. "Ювентус" - 9:4, 12 т., 2. "Манчестър Юнайтед" - 7:4, 10 т., 3. "Валенсия" - 6:6, 8 т., 4. "Йънг Бойс" - 4:12, 4 т.