"Манчестър Сити" е много близо до защита на титлата си във Висшата лига след победа с 2:0 на терена на градския си съперник "Юнайтед".

Три кръга преди края на сезона "гражданите" имат точка повече от "Ливърпул", който чакаше с надежда този двубой. Вечният му съперник обаче не е на нивото на шампионите.

Играчите на Пеп Гуардиола решиха всичко с два бързи гола през второто полувреме след относително равностойни първи 45 минути. Бернардо Силва заби майсторски гол в 54-ата, а в 65-ата влезлият като смяна Лерой Сане завърши успешно контра.

До края на срещата "Сити" контролираше събитията на терена. "Юнайтед" създаде само едно чисто голово положение - Джеси Лингард се размина с топката на празна врата при 0:1.

Преди почивката "червените дяволи" изглеждаха прилично на терена. Джеси Лингард можеше да открие резултата, но не уцели вратата. Най-доброто положение за "небесносините" се откри пред Рахим Стърлинг, но Давид де Хеа спаси слабия му удар.

През втората част гостите вдигнаха оборотите и класата им бързо пролича. Те бързо се справиха с отбраната на своя съперник, който се и умори и трудно поддържаше темпо, проличаха проблемите му във всички линии.

В друг мач от днес "Уулвърхемптън" разби "Арсенал" с 3:1 като домакин.

Така класирането от третото до шестото място изглежда така: 3. "Тотнъм" - 70 т., 4. "Челси" - 67, 5. "Арсенал" - 66, 6. "Манчестър Юнайтед" - 64.

В неделя "Юнайтед" е домакин на "Челси". В петък "Ливърпул" най-вероятно ще си върне първото място, тъй като играе с "Хъдърсфийлд". И ще чака помощ този път от "Бърнли", който приема "Сити" - също в неделя.