56 на сто от шотландците са отхвърлили независимостта, а 44 на сто от тях са предпочели да са свободни, сочат междинните резултати от референдума в Шотландия. При преброени 17 избирателни окръга от общо 34 - гласовете на противниците на отцепването от Обединеното кралство са значително повече. Все още обаче не са получени данните от големите градове като Единбърг, където се предполага, че националистическият вот е много силен.
Най-категорочно против самостоятелното развитие на Шотландия засега с 67,20 процента са от Orkney Islands, следвани от 65,67 на сто от хората в Dumfries & Galloway.
| Aberdeen City | 175,745 | 41.39% | 58.61% |
|---|---|---|---|
| Aberdeenshire | 206,486 | Undeclared | |
| Angus | 93,551 | 43.68% | 56.32% |
| Argyll & Bute | 72,002 | Undeclared | |
| Clackmannanshire | 39,972 | 46.20% | 53.80% |
| Comhairle nan Eilean Siar | 22,908 | 46.58% | 53.42% |
| Dumfries & Galloway | 122,036 | 34.33% | 65.67% |
| Dundee City | 118,729 | 57.35% | 42.65% |
| East Ayrshire | 99,664 | Undeclared | |
| East Dunbartonshire | 86,836 | 38.80% | 61.20% |
| East Lothian | 81,945 | 38.28%
Подкрепете ниУважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите. Подкрепете ниНай-новиИран съобщи за нови американски атаки по южните си бреговепреди 10 минПрокуратурата задържа Мавродиев за до 72 ч. Пропусна да каже дали ще му иска постоянен арестпреди 29 мин"Ню Йорк Таймс": Мосад е опитал да привлече Ахмадинеджад за сваляне на режима в Иранпреди 35 минБългария блокирала санкциите срещу руския патриарх, за да не "подхранва евроскептицизма", обяснява Петрова-Чамова пред "Евронюз"преди 51 минТръмп заплаши с атака срещу загадъчен ирански ядрен обект край Натанзпреди 1 часНевероятни успехи: полицията щурмува хипи фестивал - откри няколко души с общо 13,6 г марихуанапреди 1 часНай-четениПутин: Русия ще отговаря на украинските удари с "няколко пъти по-мощни" атаки13.07.2026"Истинският виновник за състоянието на пътя не е в съдебната зала..." Арест за шофьора от "Тракия"13.07.2026Да плонжираш пред "едноличното управление", докато се навираш сред "демократичните сили"преди 7 часаЦистерна и автомобил в тежък сблъсък на чисто новото Е-79 край Мездрапреди 6 часаУкраински дронове летяха 2414 км и удариха най-голямата руска рафинерияпреди 6 часаВсички искат с "Райнметал"... Освен България13.07.2026Подкрепете ниУважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите. Подкрепете ClubZ | |