"Ливърпул" победи "Арсенал" с 3:1 в най-интересния мач от третия кръг на Висшата лига. С два гола се отличи Мохамед Салах.

"Ливърпул" бе по-активният отбор през първото полувреме и създаде доста положения пред вратата на "Арсенал", но стигна до гол чак в 41-вата минута. Жоел Матип отбеляза с глава след центриране от ъглов удар на Трент Александър-Арнолд. С пропуски се отличиха Садио Мане, Мохамед Салах, Джордън Хендерсън, Роберто Фирмино.

"Арсенал" също създадоха някои шансове. В 11-та минута Обамеянг опита прехвърлящ удар след неразбирателство в защитата на "Ливърпул". В 34-тата минута Пепе не успя да вкара сам срещу вратаря.

Вторият гол за Ливърпул отбеляза Салах от дузпа. Тя бе отсъдена след нарушение срещу него от Давид Луис. Третият гол за мърсисайдци отново бе дело на Салах след хубава контратака. Малко след това Давид Луис пропусна от изгодна позиция след ъглов удар пред вратата на "Ливърпул".

В 85-тата минута "Арсенал" все пак вкара почетно попадение след пробив на Обамеянг и удар на Турейра.

В останалите срещи "Астън Вила" победи "Евертън" с 2:0.

Челси" се наложи над "Норич" като гост с 3:2 в изключителен мач, който вероятно Жозе Мауриньо би определил като нищо повече от слаби защити.

"Саутхемптън" победи "Брайтън" като гост с 2:0.

"Манчестър юнайтед" загуби драматично на своя стадион в последните минути от "Кристъл палас". "Червените дяволи" пропуснаха дузпа и получиха гол в края на мача.

Докато треньор им бе Алекс Фъргюсън головете в последните минути бяха запазана марка за "Манчестър юнайтед", а този период от маа стана известен като "Фърги тайм". Най-известният от тези голове вкара настоящият треньор на "червените дяволи" Оле Гунар Соускяр на финала на Шампионската лига срещу "Байерн" през 1999 г., спечелен от англичаните с 2:1.

Доминацията на гостувщите тимове продължи "Уест хям", който се наложи с 3:1 над "Уотфорд".

"Лестър" също като гост победи "Шефилд юнайтед" с 2:1.