"Ювентус" нанесе първа загуба на "Интер" в мача, известен като "дербито на Италия" - 2:1. И поведе в класирането след седмия кръг на италианската Серия А.

Пауло Дибала изведе торинци в 4-ата минута, Лаутаро Мартинес изравни в 18-ата от дузпа, но резервата Гонсало Игуаин реализира победно в 80-ата.

Двубоят на "Сан Сиро" в Милано започна отлично за гостите. Домакините отнеха топката на Кристиано Роландо с твърдо влизане в центъра на терена, но сбъркаха моментално, гостите направиха контра и Дибала смълча повечето тифози на арената.

1:0 за Юве. В 9-ата двубоят можеше да бъде решен отрано, но напречната греда спаси "нерадзурите" при марково изпълнение на Роналдо - рейд от фланга към центъра и бомбен шут.

В 17-ата минута съдията отсъди дузпа за игра с ръка на Матайс де Лихт и Лаутаро Мартинес изравни.

В края на първото полувреме гол на Роналдо не беше зачетен заради засада. Малко преди двата тима да се оттеглят за почивка се стигна до спречкване заради ситуация с участието на Диего Годин и Дибала и симулация на аржентинеца.

През втората част "Ювентус" пое инициативата. Торинци отправиха няколко опасни удара, а вратарят Ханданович опази мрежата си при набези на Роналдо и Бернардески.

Нямаше обаче как да се намеси при брилятнта акция на гостите, при която Игуаин го простреля отблизо - 2:1. В края на срещата Матиас Весино, който застраши шампионите през втората част, имаше последен шанс да изравни, но Войчех Шчесни го парира.

"Ювентус" има 19 точки, "Интер" е с 18, "Аталанта" - 16 и т.н.