"Реал" (Мадрид) измъкна 1:0 като гост на "Галатасарай" в третия кръг на Шампионската лига. Това е първа победа за "белите" в група А - след поражение и равенство.

Тони Кроос вкара единствения гол в 18-ата минута. Мачът не бе лек за гранда, на моменти и Тибо Куртоа трябваше да показва класата си. "Реал" буквално извоюва победа, която все пак е заслужена.

В другия мач от групата "Пари Сен Жермен" нямаше проблеми на терена на "Брюж" - 5:0. Килиан Мбапе вкара хеттрик, а Мауро Икарди добави още два гола.

Резултати и класирания

Група А

"Брюж" - "Пари Сен Жермен"  0:5

"Галатасарай" - "Реал" (Мадрид) 0:1

Класиране: 1. ПСЖ - 9:0, 9 т., 2. "Реал" - 3:5, 4 т., 3. "Брюж" - 2:7, 2 т., 4. "Галатасарай" - 0:2, 1 т.

Група В

"Олимпиакос" - "Байерн" (Мюнхен) 2:3

"Тотнъм" - "Цървена звезда" 5:0

Класиране: 1. "Байерн" - 13:4, 9 т., 2. "Тотнъм" - 9:9, 4 т., 3. "Цървена звезда" - 3:9, 3 т., 4. "Олимпиакос" - 5:8, 1 т.

Група С

"Шахтьор" (Донецк) - "Динамо" (Загреб) 2:2

"Манчестър Сити" - "Аталанта" 5:1

Класиране: 1. "Манчестър Сити" - 10:1, 9 т., 2. "Шахтьор" - 4:6, 4 т., 3. "Динамо" - 6:4, 4 т., 4. "Аталанта" - 2:11, 0 т.

Група D

"Атлетико" (Мадрид) - "Байер" (Леверкузен) 1:0

"Ювентус" - "Локомотив" (Москва) 2:1

Класиране: 1. "Атлетико" - 5:2, 7 т., 2. "Ювентус" - 7:3, 7 т. 3. "Локомотив" - 3:5, 3 т., 4. "Байер" - 1:6, 0 т.

Както се вижда, три от фаворитите вкараха по пет гола.

Група В

"Тотнъм" позаличи неприятните впечатления от последните си провали на всички фронтове с погром над "Цървена звезда" - 5:0. Хари Кейн и Сон реализираха по две попадения, а Ерик Ламела бе точен веднъж.

В същото време "Байерн" се поизмъчи в Пирея срещу "Олимпиакос" - 3:2. Ел Араби изведе домакините в 23-тата минута. Гостите стигнаха до пълен обрат чрез Роберт Левандовски (34-ата и 62-ата) и Толисо (75-ата). Гиерме намали в 79-ата, но до края "Олимпиакос" не успя да стигне до повече от почетна загуба.

Група С

"Манчестър Сити" допусна гол във вратата си в 28-ата минута - от дузпа. След това обаче бързо постави нещата на мястото им с с два гола на Серхио Агуеро и три на Рахим Стърлинг.

"Шахтьор" и "Динамо" (Загреб) показаха, че са равностойни - 2:2. Коноплянка вкара за домакините в 17-ата, Олмо изравни още в 25-ата, а Оршич от дузпа в 60-ата даде надежди за пълен успех на хърватския шампион. Додо изравни в 75-ата.

Група D

Алваро Мората осигури трудна победа за "Атлетико" с гол в 78-ата минута. "Байер" остава с нулев актив.

"Ювентус" пък имаше неочаквани проблеми у дома срещу московския "Локомотив" - 2:1. Миранчук попари стадион "Алианц" в Торино в 30-ата минута. "Бианконерите" дочакаха своите моменти чак към края, а жокерът този път бе Пауло Дибала с попаденията си в 77-ата и 79-ата минута.