"Ливърпул" и "Манчестър Юнайтед" са на четвъртфинали в турнира за Купата на лигата ("Карабао къп") - и двата тима надделяха в големи мачове от 1/8-финалите.

"Ливърпул" елиминира "Арсенал" след паметно 5:5 и 5:4 след дузпи на "Анфийлд".

И двата отбора заложиха предимно на резерви и младоци. Гостите само веднъж бяха догонващи слад автогола а Мустафи в 6-ата минута, донесъл 1:0 за "червените". Нататък "Арсенал" водеше в резултата и има за какво да съжалява.

"Артилеристите" бяха напред с 3:1 и 4:2. Две попадения заби новата сензация Габриел Мартинели (18 г.). "Ливърпул" изравни за 4:4. "Арсенал" отново дръпна - 5:4, а 5:5 направи Дивок Ориги в добавеното време.

При 11-метровите удари имаше само един пропуск - на Дани Себайос от лондонския тим.

"Манчестър Юнайтед" пък би "Челси" с 2:1 на "Стамфорд Бридж". Маркъс Рашфорд откри от дузпа в 25-ата минута. Последваха два красиви гола, особено вторият.

Миши Батшуай изравни с индивидуален пробив в 61-ата. 12 минути по-късно гостите получиха свободен удар и от около 30 м Рашфорд заби попадение, за което ще се говори поне още дни - в стила на Кристиано Роналдо някога.

До края "Юнайтед" удържа натиска на домакините.