"Манчестър Сити" не срещна почти никакви трудности при гостуването на "Арсенал" от 17-ия кръг на Висшата лига - 3:0 в Лондон. "Гражданите" решиха спора още през първото полувреме, когато паднаха и трите попадения.

А срещата започна оптимистично за "топчиите", които можеха да поведат още преди да е изтекла и първата минута. Това сториха "гражданите" в ответната атака - 1:0 с хубав гол на Кевин де Бройне.

В 15-ата Рахим Стърлинг удвои - 2:0. Малко преди почивката стана и 3:0. Точен пак бе Де Бройне.

През второто полувреме и двата отбора пропуснаха да опънат мрежите, а "Арсенал" постепенно се предаде и можеше да допусне още по-тежка загуба.

По-рано днес "Тотнъм" записа сладка победа като гост "Уулвърхемптън" - 2:1. Ян Вертонген вкара за трудния успех в добавеното време.

А "Манчестър Юнайтед" поразвали впечатленията от двете си поредни гръмки победи с 1:1 при домакинството на "Евертън". Това бе пореден мач №4000 за клуба, в който има поне по един юноша на клуба в състава на "червените дяволи".

Дори изравнителният гол е дело на рожба на "Юнайтед" - Мейсън Гринууд, който се разписа технично в 77-ата. Виктор Линдельоф си вкара нелеп автогол в 36-ата след грешка на Давид де Хеа и може би грешка и на ВАР, тъй като вратарят беше фаулиран при центрирането.

А изумителната традиция на "Юнайтед" датира от 30 октомври 1937 г. Днес собствените кадри в състава бяха Маркъс Рашфорд, Джеси Лингард, Гринууд и Скот Мактомини, а на скамейката седяха още трима.

Така класирането изглежда по следния начин: "Ливърпул" - 49, "Лестър" - 39, "Манчестър Сити" - 35, "Челси" - 29, "Тотнъм" - 26, "Юнайтед" - 25, и т.н.

Вчера "Ливърпул" би "Уотфорд" с 2:0, "Челси" допусна изненадваща загуба у дома от "Борнемут" с 0:1, а "Лестър" също разочарова феновете си - 1:1 с "Норич" като домакин.