Половин дузина големи имена - "Аякс", "Арсенал", "Порто", "Бенфика", "Спортинг" (Лисабон) и "Селтик", отпаднаха още в първата елиминационна фаза на турнира Лига Европа, 1/16-финалите.

Голям е шокът за португалските грандове, които вкупом напуснаха надпреварата, а ден по-рано това направи и "Брага". Но предвид съперника, резултатите и развоя в реванша, сензация №1 е провалът на лондонския "Арсенал", който беше разплакан от "Олимпиакос" - 1:2 след продължения (1:0 в първия мач за "топчиите" в Атина).

Сисе изведе напред гръцкия отбор в 53-тата минута, така срещата отиде в продължения, след като и втория сблъсък завърши 1:0 за гостите. Обамеянг изравни в 113-ата със "задна ножица".

В 119-ата обаче Ел Араби смълча "Емиратс". В добавеното време Обамеянг направи невероятен пропуск и "Олимпиакос" продължава благодарение на правилото за голове на чужд терен. "Арсенал" беше финалист в турнира през миналата година.

Късна драма имаше и на двубоя "Селтик" - "Копенхаген" (1:3, 1:1 в първия мач). Домакините изравниха в 82-ата, но до продължения не се стигна, датчаните вкараха два пъти до 90-ата.

120 минути бяха необходими край Босфора, където "Истанбул Башакшехир" показно елиминира "Спортинг" (Лисабон) - 4:1 (1:3 преди седмица). Турския тим вкара третия си гол в 90-ата, а в 118-ата довърши лисабонските "лъвове".

"Бенфика" пък поведе с 3:1 на "Шахтьор" (Донецк), но украинците стигнаха до 3:3 (2:1 за тях в първата среща).

"Манчестър Юнайтед" записа най-голямата победа в елиминациите - 5:0 над "Брюж" на "Олд Трафорд". Първи гол за новия си отбор заби нигериецът Игало, а останалите са дело на Бруно Фернандеш (от дузпа), Скот Мактомини и Фред (два).

Единственият български представител "Лудогорец" отпадна след 1:2 и 0:2 срещу "Интер" (Милано).