Феновете на “Манчестър Юнайтед” организираха пореден многохиляден протест срещу собствениците на клуба от семейство Глейзър, а след това видяха как отборът им най-сетне побеждава “Ливърпул” във Висшата лига - 2:1.

Това не се бе случвало от 2018 г., като в периода “червените дяволи” имаха само един успех над вечния съперник за Купата на ФА.

“Юнайтед” взе първа победа в Премиър лийг този сезон - след исторически лошия старт с две тежки поражения. А с трите си точки изпревари “Ливърпул”, който още няма победа.

На пълния “Олд Трафорд” Джейдън Санчо и Маркъс Рашфорд се разписаха за домакините, съответно в 16-ата и 53-ата минута, а в 81-ата Мохамед Салах бе точен за гостите.

Мениджърът на “Манчестър Юнайтед” Ерик тен Хаг остави Кристиано Роналдо и капитана Хари Магуайър сред резервите и това му помогна.

Тимът започна много надъхано, което не се беше виждало скоро. Преди гола на Санчо греда от чиста позиция удари Антони Еланга. Малко след това той асистира на английския национал.

“Юнайтед” доминираше преди почивката, Рашфорд направи пропуск, но и “Ливърпул” имаше своите шансове. Бруно Фернандеш едва не си вкара автогол.

Рашфорд удвои малко след почивката след грешка на вицешампионите, а попадението бе разглеждано с ВАР. Домакините можеха да затворят мача с трети гол, но не го сториха и в края изпитаха трудни моменти, след като Мохамед Салах намали в 81-ата.

Феновете на “Юнайтед” създадоха страхотна атмосфера на „Олд Трафорд“, въпреки мащабния протест срещу Глейзър. Хиляди призоваваха клубът да бъде продаден и носеха плакати с надписи против ръководството. Както и снимки на синовете на покойния Малкълм Глейзър.

До ексцесии не се стигна, а само до дребни инциденти със сбивания и хвърлени предмети. А преди първия съдийски сигнал бе представено новото попълнение Каземиро (горе), привлечен за 60 милиона паунда от "Реал" (Мадрид).