"Барселона" най-после се разигра и спечели убедително като гост - 4:1 срещу "Виляреал" в Ла Лига. Четири кръга преди края обаче каталунците гонят дивото, тъй като "Реал" има четири точки аванс и е много близо до титлата.

Пау Торес си вкара автогол в третата минута, а "Виляреал" изравни много бързо с гол на Жерар Морено в 14-ата. Гостите бързо си върнаха контрола и аванса чрез Луис Суарес в 20-ата.

В края на полувремето Антоан Гризман реализира красиво за 3:1, а тийнейджърът Ансу Фати отбеляза за 4:1 в 86-ата.

Меси, Суарес и Гризман този път направиха силен мач заедно. Попадение на аржентинеца не беше зачетено заради засада, а той удари и греда в края на срещата.

"Виляреал" води битка за четвъртото място, като изостава на три точки от "Севиля", който има и мач по-малко.

Часове по-рано "Реал" (Мадрид) направи може би най-важната си крачка към трона с победа като гост над "Атлетик" (Билбао) - 1:0. Отново капитанът Серхио Рамос донесе трите точки от дузпа, отсъдена след разглеждане на ВАР в 73-тата минута - за нарушение на Дани Гарсия срещу Марсело.

Решението отново предизвика коментари в Испания.

Рамос има пет гола през последните седем мача, а Тибо Куртоа не допусна гол в 17-и мач този сезон. За последно това е правил Франсиско Буйо през 1994-1995 г.