"Арсенал" и "Манчестър Юнайтед" завършиха 0:0 в мач от 21-ия кръг на Висшата лига. На стадион "Емиратс" двата тима направиха открит двубой и създадоха достатъчно голови положения, но не успяха да реализират.

Александър Лаказет удари греда за домакините, а за гостите пропуски направиха Маркъс Рашфорд и Единсон Кавани.

Преди почивката "Юнайтед" повече владееше топката. "Арсенал" пък отправи повече точни удари, но по-опасните положения бяха пред Бернд Лено. Маркъс Рашфорд се озова на чиста позиция, ала не стреля и акцията завърши без успех.

Второто полувреме започна с натиск за "топчиите". Удар на Вилиан бе блокиран, а Давид де Хеа спаси шут на нашумелия Емил Смит Роу. На отсрещната врата голям пропуск след пас на Люк Шоу направи Единсон Кавани.

В 65-ата минута Александър Лаказет изпълни отлично свободен удар и Де Хеа изгледа отблизо топката, треснала напречната му греда.

В края на мача - както и през първата част, "Юнайтед" натисна и потърси победата по-настойчиво. Отново Кавани изтърва при идентична ситуация.

В 83-тата минута на терена влезе норвежецът Мартин Йодегор, когото преди дни "Арсенал" уреди под наем до края на сезона от "Реал" (Мадрид).

"Червените дяволи" поставиха клубен рекорд от 18 мача без загуба на чужд терен във Висшата лига.

Други резултати: "Евертън" - "Нюкасъл" 0:2, "Кристъл Палас" - "Уулвърхемптън" 1:0, "Манчестър Сити" - "Шефилд Юнайтед" 1:0, "Уест Бромич" - "Фулъм" 2:2. В неделя се играят още четири двубоя, "Ливърпул" гостува на петия "Уест Хем".

"Манчестър Сити" води с 44 точки, следват "Юнайтед" - 41, "Лестър" - 39, "Ливърпул" - 37 и т.н. Тимът на Оле Солскяр е с мач повече от останалите.