"Пари Сен Жермен" и "Ливърпул" са поредните четвъртфиналисти в Шампионската лига. Френският тим, финалист от миналия сезон в турнира, елиминира "Барселона" след 1:1 на "Парк де Пренс" и общ резултат 5:2.

"Ливърпул" пък за втори път спечели срещу "РБ Лайпциг" с 2:0 - и за втори път в Будапеща.

Барса направи страхотно първо полувреме в Париж, в което се доближи до най-добрите си години. Килиан Мбапе вкара от дузпа в 30-ата минута. В 37-ата Лео Меси заби поредния си фантастичен гол, пращайки топката с горния десен ъгъл с левия си крак.

В края на полувремето и каталунците получиха 11-метров удар, Меси шутира, но уцели краката на вратаря Кейлор Навас, а оттам топката се отби и в напречната греда.

Покрай попаденията гостите пропуснаха много положения - Меси, Дембеле и Гризман нямаха късмет. Сержиньо Дест удари греда при 0:0. Това продължи и малко след почивката - носи възможности се откриха пред Меси, Гризман и Дест. Голям мач направи Навас, който напомни на "блаугранас", че е бил в "Реал" (Мадрид).

ПСЖ започна добре, но след това заложи на защитна игра. В края можеше и да спечели, ала Мбапе пропусна.

Така за първи път от 2005 г. на четвъртфиналите няма да гледаме Меси и Роналдо.

"Ливърпул" и "РБ Лайпциг" направиха интересен за гледане мач с много атаки и към двете врати. Символичният домакин окончателно реши спора в 70-ата и 74-ата, когато познати герои донесоха победата - Мохамед Салах и Садио Мане.

Така в Будапеща "Ливърпул" има 4 гола, а на "Анфийлд" - 1, от началото на годината.

Другите два тима в тази фаза са "Борусия" (Дортмунд) и "Порто". Осминафиналните реванши продължават следващата седмица.