Димитър Бербатов вкара първия гол за "Монако" при трудната победа срещу "Ланс" с 2:0 у дома от 16-ия кръг на френското първенство. А успехът дойде и при трудни обстоятелства. Монегаските нямаха победа в предишните четири мача от "Лига 1". А снощи останаха с 10 души в 36-ата минута, когато бразилският защитник Уолъс получи директен червен картон.

В намален състав на терена домакините се стегнаха и заиграха доста активно, почнаха да създават и положения. В 64-ата минута Димитър Бербатов, който излезе като титуляр, бе съборен в наказателното поле на гостите и сам вкара дузпата за 1:0.

Само пет минути по-късно и Ланс получи 11-метров удар, а хърватският вратар Даниел Субашич спаси удара на Пиерик Валдивия. В края на мача играчите на Ланс тръгнаха "ва банк" да търсят изравняване, от което се възползва Караско за 2:0 секунди преди края. Бербо бе заменен в 72-ата минута.

"Монако" се изкачи на осмо място с 14 точки.