Словения нанесе втора поредна загуба на България на Евроволей 2021 с категоричните 3:0 гейма - 25:18; 25:19 и 25:21.

Докато словенците са в подем, след като по-рано последователно надиграха Черна гора и Беларус с по 3:0 гейма (първият си мач загубиха от Чехия с 3:1 гейма), то при "лъвовете" протича обратна тенденция - унищожиха Черна гора в първата си среща, обърнаха Чехия в драматичен двубой с 3:2 гейма, а вчера бяха пометени от "Скуадра адзура" с 3:1 гейма.

Словения поведе с 4:1 в началото на двубоя. След успешна атака на Тине Урнаут те си осигуриха преднина от 5:1. Пранди взе прекъсване и временно подема в играта на словенците спадна. "Лъвовете" намалиха до 8:10. След това обаче Словения отново вдигна оборотите и след ас на Ян Кожамерник България изоставаше с 5 точки - 16:11. С още два аса се разписа Клемен Чебъл и Словения вече водеше с 22:15. След неточен сервиз на Скримов словенците спечелиха първата част с 25:18.

Вторият гейм до голяма степен бе огледален на първия. Словенците бързо поведоха с 10:4 и до края догонването така и не бе осъществено. България на успя да доближи противника си до 3 точки след успешна атака на Аспарухов при 17:20. Но тогава словенците отново демонстрираха класа и отбелязаха няколко поредни точки, което принуди Пранди да вземе прекъсване при 18:23. Това обаче не обърна посоката на гейма и Словения го спечели с 25:19.

Българите не успяха да се оттърсят от шока на старта на третата част и позволиха на словенците да ги поведат с 4:1. Българските волейболисти успяха да се доближат на крачка до съперника си при 9:10, а след атака на Скримов резултатът бе изравнен при 10:10. България дори поведе при 14:13, но след това словенците отбелязаха две поредни точки. Кожамерник увеличи преднината до 17:15. След това словенците увеличиха преднината си до 20:16. Цветан Соколов успя да намали до 20:23, но силите на българите стигната дотам. Словения спечели третата част с 25:21 и мача с 3:0 гейма.

Следващата среща на "лъвовете" е на 9 септември срещу Беларус от 17:00 часа българско време. България се нуждае от задължителна победа, иначе ще отпадне сензационно от Евроволей 2021.