Павел Ангелов се класира на 28-о място в олимпийската надпревара с шейнички на Игрите в Пекин, предаде БТА.

30-годишният българин даде време от 2:58,853 минути, като в третия манш записа 59,545 - най-доброто му на Олимпиадата, в това число и шестте официални тренировки.

Така българинът не успя да се класира сред 20-те най-добри, които участват в четвъртия манш. При дебюта си преди четири години в Пьончан Ангелов се класира на 37-о място в дисциплината.

Олимпийски шампион стана германецът Йоханес Лудвиг с време 3:48.735 мин., който в събота постави рекорд на улея в първия манш. Той вече спечели и Световната купа този сезон.

35-годишният Лудвиг е бронзов медалист от "Пьончан 2018" и двукратен европейски вицешампион. Той водеше в класирането във всичките четири спускания.

Лудвиг спечели 11-о злато за Германия в 16 сингъла при мъжете и 35-о общо в спорта.

Втори на 160 хилядни от секундата остана пред европейския първенец и бивш световен шампион Волфганг Киндл (Австрия).

Италианецът Доминик Фишналер е трети на 951 хилядни, а веднага след него е златният медалист от Игрите във Ванкувър 2010 и в Сочи 2014 и шесткратен световен шампион Феликс Лох (Германия) на 1.143 сек.

Защитаващият титлата си от "Пьончан 2018" Давид Глайршер (Австрия) остана 15-и, а световният първенец Роман Репилов (Русия) завърши на девето място.

Лора Христова няма да участва на 15 км в биатлона

Биатлонистката Лора Христова няма да участва в индивидуалната надпревара на 15 километра в биатлона.

Състезанието е на 7 февруари от 17:00 часа местно време (11:00 часа българско) в комплекса в Чжанцзякоу.

18-годишната Христова е най-младата състезателка в българския отбор на зимните Игри в китайската столица и от треньорския щаб са преценили да й дадат допълнителна почивка в тежката и много изискваща физически дисциплина утре, за да я запазят възможно най-свежа за спринта на 7,5 километра на 11 февруари, когато тя ще направи олимпийския си дебют.

Така в индивидуалната надпревара в понеделник ще се включат три българки. Милена Тодорова ще потегли с 52-и стартов номер, Даниела Кадева е със 76-и, а Мария Здравкова - с 81-и от 89 записани биатлонистки.