
Задачите на специалната операция в Украйна не включват окупацията на страната, унищожаването на нейната държавност и свалянето на сегашното правителство, каза днес говорителката на руското външно министерство Мария Захарова, цитирана от Интерфакс.
"Нейните задачи (на специална операция -б.р.) не включват нито окупацията на Украйна, нито унищожаването на нейната държавност, нито свалянето на сегашното правителство. Тя не е насочена срещу цивилното население", каза тя на брифинг в Москва днес.
Захарова обаче не уточни какво е останало от задачите на нахлуването, които лично президентът Владимир Путин обяви на 24 февруари и които включваха "демилитаризация" и "денацификация" на Украйна.
Още по темата
- ДЕНЯТ В НЯКОЛКО РЕДА: Зеленски се завръща в Белия дом. Този път Европа е с него
- Фон дер Лайен приветства идеята на Тръмп за гаранции за сигурността на Украйна, сходни с Член 5 на НАТО
- Уиткоф: Путин се съгласи да гарантираме сигурността на Украйна по модел, наподобяващ Член 5 на НАТО
- "Уолстрийт джърнъл": Тръмп склонил САЩ да предложат гаранции за сигурността на Украйна
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни