Даниил Медведев не изкара дълго като №1 в мъжкия тенис, от понеделник начело се завръща Новак Джокович - само с 55 точки повече.

Поставеният под номер 1 в схемата руснак отпадна още в третия кръг на "Мастърс" турнира в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 8,58 милиона долара.

Той загуби от Гаел Монфис с 6:4, 3:6, 1:6 за 2:07 часа и рано каза "бай" на надпреварата на твърди кортове.

Руснакът спечели първия сет, след като направи пробив в деветия гейм. Във втората част Монфис взе подаването на съперника си два пъти и изравни сетовете.

В третия французинът беше категоричен, стигна до нови два пробива и след 6:1 затвори мача.

За място на четвъртфиналите Монфис ще играе срещу 18-годишния испанец Карлос Алкарас, който постигна убедителен успех срещу сънародника си Роберто Баутиста-Агут с 6:2, 6:0.

Мачът на Григор Димитров с Александър Бублик (Казахстан) от третия кръг е тази нощ наше време (срещу сряда) и ще започне не преди 03 часа. Бублик води с 2:1 победи на българина, но последния мач завърши с успех на Гришо.