ЦСКА-София е в третия кръг на Лигата на конференциите сред убедителна домакинска победа над "Македония Гьорче Петров" в ревашна - 4:0. "Червените се реабилитираха за бледото 0:0 в Скопие.

Юрген Матей вкара пореден важен гол за ЦСКА-София в 31-ата минута. След точно половин час игра Георги Йомов удвои, а в 78-ата Лазар Туфегджич довкара рикоширала от гредата топка за 3:0.

Минути преди края новият за вицешампионите нападател Дюкенс Назон заби дебютния си гол на "Българска армия".

ЦСКА-София доминираше изцяло, възползва се добре от статичните положения. Сега наред е ирландският "Сейнт Патрик", който елиминира с дузпи "Мура" (Словения) като гост - 6:5 (1:1 в първия мач, 0:0 в реванша).

Пред около 7000 зрители домакините започнаха по-активно, но без да създава сериозни ситуации пред вратата на гостите.

Старши треньорът Саша Илич направи ротации в състава и пусна дебютанта Галин Минков, а след контузия се завърна Георги Йомов.

Северномакедонците бяха добре подредени в отбрана и затрудниха максимално "червените", които отново изпитваха сериозни трудности в преодоляване на сгъстената защита.

На помощ дойдоха статичните толожения. В 31-ата Маурисио Гарсес свали топката за капитана Юрген Матай, който отблизо с десния крак прати топката под гредата - 1:0.

"Македония Гьорче Петров" също имаше своите възможности - удар на Ермедим Адем премина покрай рамката, а коварен шут от фаул на Стевковски затрудни вратаря Густаво Бусато.

През втората част ЦСКА-София търпеливо чакаше своя миг и той дойде в 61-ата минута, когато Лазар Туфегджич майсторски изведе Георги Йомов и националът с точен удар покрай вратаря покачи на 2:0.
15 минути преди края Назон бе близо до дебютния си гол с червената фланелка, но ударът му с глава не намери целта. В тези минути гостите рухнаха.

Две минути по-късно Тибо Вион стреля мощно от воле от разстояние, но вратарят изби в корнер. При изпълнението му Гарсес стреля с глава в напречната греда, а при добавката Лазар Туфегджич вкара първия си гол в официален мач за ЦСКА за крайното 3:0.

Три минути преди края Назон оформи крайния резултат. Първите мачове от следващата фаза са още през идната седмица.