“Лудогорец” отстъпи пред “Динамо” (Загреб) с 1:2 в първия мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Гостите стигнаха до аванс от два гола след само 9 минути игра. Перич откри, а стражът на разградчани Серджио Пад си отбеляза автогол.

Бърнард Текпетей се разписа за “Лудогорец” и запази интригата, но ганаецът няма да играе в реванша идната седмица на ст. “Максимир” заради натрупани картони. Шампионът ни удари две греди след почивката.

Началните минути бяха доста вълнуващи. Още във 2-ата “Лудогорец” стигна до отличен шанс, но Пиерос Сотириу пропусна. В 6-ата минута, при първия си шанс, гостите откриха резултата чрез Дино Перич, който матира Пад.

Около 180 секунди по-късно “Динамо” вкара втори гол. Мислав Оршич даде много остър пас в наказателното поле, а Пад отклони в собствената си мрежа за 2:0.

Веднага след това Димо Перич задържа откъсващия се Пиерос Сотириу, но популярният турски рефер Джунейт Чакър не отсъди нарушение, макар кипърецът да оставаше сам срещу вратаря Ливакович.

В 15-ата Йосим Дърмич изскочи срещу Пад и стреля по диагонала, но нидерландецът спаси с тяло.

В 22-ата мин. “Лудогорец” намали чрез Бърнард Текпетей, който отправи удар почти от аутлинията, а Ливакович не реагира добре и топката спря в мрежата му.

След 30 минути игра Каули Оливейра пропиля отличен шанс да изравни, след като бе изведен от Рик Джонатан.

В края на полувремето Сотириу получи добра възможност, но отново бе спрян от противников защитник.

На почивката Анте Шимунджа трябваше да направи принудителна смяна. Вратарят Серджио Пад напусна заради травма, а на негово място влезе хърватинът Симон Слуга.

В 47-ата минута “Лудогорец” се размина с изравнителен гол. Рик Джонатан шутира силно с десния крак. Топката се отби в гредата, след което в гърба на Ливакович и като по чудо не спря в мрежата.

В 55-ата минута отново Рик получи нов отличен шанс, а ударът му профуча над напречната греда.

Малко след това Пиерос Сотириу направи пореден пропуск за разградчани. Кипърецът бе оставен непокрит в наказателно поле и от няколко метра стреля право в Ливакович. 60 секунди по-късно Сотириу прати топката в напречната греда, след като засече с глава центриране от корнер.

В 79-ата Менало бе изведен сам срещу Слуга, но стреля високо над вратата. До края на мача Игор Тиаго пробва техничен изстрел от границата на наказателното поле, който премина близо до целта.

В ответния двубой "Лудогорец" задължително трябва да победи на хърватска земя. Отпадналият продължава на плейоф в Лига Европа, а продължилият ще е на последното стъпало за групите на Шампионската лига. Съперници ще са отборите от двойката "Бодьо Глимт" - "Жалгирис".