Нидерландия победи Дания с 4:2 в зрелищен приятелски мач между два от финалистите на Мондиал 2022.

Двубоят на стадион “Йохан Кройф арена” в Амстердам ще се запомни и с друго. Кристиан Ериксен облече екипа на датския национален тим за първи път от около 9 месеца - 12 юни, 2021 г., когато получи сърдечен арест на Евро 2020 и беше спасен на терена.

И отбеляза гол още с първото докосване на топката, след като влезе в игра в началото на второто полувреме. След това удари греда, блесна с марковите си пасове и начинът, по който дирижираше играта.

Ериксен играе с вграден под кожата му електронен дефибрилатор. През зимната пауза той подписа договор с "Брентфорд" в Англия, като вече играе и във Висшата лига.

В 16-ата минута Стивън Бергвайн даде аванс на Нидерландия. Три минути по-късно датчаните изравниха чрез Яник Вестергор.

В 29-ата отново домакините поведоха в резултата - чрез Нейтън Аке. Девет минути по-късно Мемфис Депай от дузпа направи резултата 3:1.

Ериксен намали изоставането на Дания в 48-ата минута, но в 71-ата Бергвайн оформи крайното 4:2 за Нидерландия.

В следващата си контрола на 29 март "лалетата" излизат срещу Германия, докато Дания се изправя на Сърбия.