"Лудогорец" спечели 11-а поредна шампионска титла, след като в мач от 27-ия кръг на Първа лига разби "Славия" с 4:1. Четири кръга преди края "орлите" имат 14 точки аванс пред ЦСКА-София, който по-рано днес направи 0:0 с "Левски".

Разградчани дадоха почивка на голяма част от титулярите си след тежкия мач с "Левски" в сряда и с мисъл за реванша за Купата идния петък.

Първо попадение заби Матиас Тисера, а първи мач като титуляр изигра Дани Групер. Бърнард Текпетей вкара два гола, а "Славия" върна един гол по-малко от четвърт час преди края на мача.

Резултатът бе открит с автогол на Гьоко Зайков в 14-ата. До 23-тата резултатът стана 3:0 и мачът свърши.

Тази титла е и най-рано спечелената в Разград - още преди 20 април. "Лудогорец" се нуждаеше само от точка.