"България е много проядена от руската агентура и това става все по-ясно. Тази агентура очевидно се води от руски център, който е в България. Имат 112 дипломати в София, ние - 7 пъти по-малко в Москва. Време е да бъде намален този състав. Те с какво се занимават - с ръководенето на тази агентура.”
Това посочи в “Седмицата” на Дарик радио Стефан Тафров, експерт по международни отношения и член на Националния съвет на “Да България”, съобщиха от пресцентъра на "Демократична България".
Той обясни и защо България, която стриктно е изпълнявала договора си с “Газпром”, отхвърли опита за шантаж.
“Ние пак плащаме газа в долари, но те искат да го смятат за платен, едва когато бъде обърнат в рубли, по незнаен за нас курс. Освен това ние плащаме предварително за всеки месец. Т. е. не може да сме сигурни, че като внесем определено количество валута, ще се смята за платено”, каза Тафров.
Той е убеден, че парламентът ще гласува решението за военна помощ за Украйна.
“Очакваме на 4 май парламентът да гласува “за” отдавна внесеното от “Демократична България” предложение за оказване на военно-техническа помощ на Украйна”, каза Тафров.
Той добави, че позицията на БСП не е изненада за него. Като посочи, че на мястото на соцдепутатите би се притеснил, ако партията му да се окаже сама в компанията на “Възраждане”.
Още по темата
- Менте са 1/3 от "възмутените граждани", насъскани от "Възраждане" срещу завода на Райнметал
- Русия обяви локално примирие заради ремонти край АЕЦ "Запорожие"
- Сълзите ми трябваше да са свършили. Но все още плача (111 ЧАСТ)
- Шикорски: Отбраната на източния фланг на НАТО при руска атака би струвала поне 1,2 трлн. евро
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни