Българският ни отбор по бокс за жени зае трето място в отборното класиране на Европейското първенство в Будва (Черна гора). Дамите спечелиха титла и още три медала.

Севда Асенова взе златото в категория до 48 кг. Сребърни отличия грабнаха Венелина Поптолева (52 кг) и Светлана Каменова (57 кг), а бронз - Станимира Петрова (54 кг). Освен това Златислава Чуканова (50 кг) зае пето място, а Габриела Димитрова (60 кг) е девета.

Това донесе на България 17 точки в отборното класиране. Първата позиция е за Ирландия с 36 т., а пред българките са още боксьорките на Украйна с 27 т.

Севда Асенова, която през пролетта спечели бронз от Световното в Истанбул, ликува със златото с 5:0 съдийски гласа над Роберта Бонати от Италия. Българката показа страхотно ниво и заслужи трета европейска титла в кариерата си от 6 изиграни финала.

Асенова започна отлично мача, като много точно разчиташе действията на противничката си и с мълниеносни попадения взе предимство на ринга. Италианката опита да отговори във втората част с по-агресивни действия, но опитът на Асенова й позволи умело да контрира и да продължи да трупа преднина.