В края на сезона Григор Димитров най-после записа престижна победа срещу играч от топ 10. На турнира във Виена от ATP 500 той срази осмия в света Андрей Рубльов - 6:3, 6:4.

В началото на годината той елиминира Каспер Рууд (тогава номер 7), след това победи добри играчи като Хуберт Хуркач, Диего Шварцман...

Срещу Рубльов първата ни ракета спечели 93 процента от точките при вкаран първи сервис (25 от 27), като направи общо 24 печеливши удара срещу едва 9 на съперника, което много помогна за успеха след 70 минути игра.

Така 31-годишният българин взе реванш от Рубльов за поражението си с 5:7, 2:6 на "Мастърс"-а в Индиън Уелс през март.

След размяна на ранни пробиви Димитров дръпна с 4:1 и нямаше проблеми до края на първия сет. Във втората част той поведе с 4:2, след което запази предимството си, за да триумфира за втори път над играч от топ 10 през 2022 г.

За първи път от края на май на Откритото първенство на Франция Гришо записа и две победи в рамките на един турнир.

На четвъртфиналите в австрийската столица Димитров ще се изправи срещу 58-ия в света Маркос Хирон (САЩ), който по-рано днес елиминира поставения под номер 7 Камерън Нори (Великобритания) с 6:3, 6:4.

Димитров има добри спомени от последния си мач срещу Хирон, когото той победи убедително с 6:1, 6:1, 6:1 в първия кръг на "Ролан Гарос". Година по-рано отново в Париж - в дебютния им двубой, пък американецът спечели с 2:6, 4:6, 7:5, 3:0 и отказване на най-добрия ни тенисист заради травма.