Григор Димитров приключи неуспешната за него 2022 г. със загуба от световния №1 Карлос Алкарас - 1:6, 3:6 на осминафинал на Мастърса в Париж. Двубоят продължи 71 минути.

Испанецът започна силно и поведе с 4:0 с два пробива, след което без особени проблеми взе първия сет. Във втория той отново взе равен аванс от 3:0, но българинът успя да изравни за 3:3 и дори дръпна с 40:15 в седмия гейм при подаването на съперника.

Това бе може би ключов момент, ала Димитров не успя да се възползва, за да реализира нов брейк и да поведе. Веднага след това Алкарас на свой ред проби и това се оказа решаващо.

Испанецът беше много стабилен от основната линия, което принуди бившия №3 в света да рискува максимално с ударите си, да търси линиите, но това доведе и до цели 24 непредизвикани грешки срещу едва 6 на съперника.

Димитров все пак заработи 72 865 евро и 90 точки за световната ранглиста, в която заема 28-ото място, а това беше и последното му участие в турнир през сезона.