Националите по волейбол победиха Нидерландия с 3:1 (22:25, 25:16, 25:21, 25:21) в двубой от Лигата на нациите в Гданск, Полша. Така селекцията ни остава в турнира и през следващия сезон.

България започна в състав Георги Сеганов, Мартин Атанасов, Радослав Парапунов, Николай Колев, Александър Николов, Светослав Гоцев и либерото Владислав Иванов.

Българите бяха равностойни на своя противник в началните разигравания, които доведоха до 9:9 и 18:18.

"Оранжевите" демонстрираха по-силна игра в отбрана, а атака в аут на Радослав Парапунов доведе до 22:25.

Във втория гейм България преобрази играта си, поведе с 14:8, за да изравни при 25:16.

Третата част се оказа решителна за крайния изход на срещата. Избраниците на Николай Желязков демонстраха по-силни изяви в нападение и на блокада, за да вземат аванс с 10:5 и 22:19 и да направят обрат при 25:21.

В четвъртия гейм българите също имаха преднина от 10:5. Последва късен щурм за "лалетата", който доведе до 20:20. Българският тим спечели пет от следващите шест разигравания, за да се поздрави с краен успех при 25:21 след ас на Мартин Атанасов.

Най-резултатен за българския успех беше Атанасов с 20 точки. Неговият съотборник Александър Николов добави още 14 точки.

"Трикольорите" имат актив от 9 точки след 2 победи и 9 поражения на 13-о място във временното класиране.

В събота България ще се изправи срещу състава на Китай.