Първата изненада в откриващия кръг от новия сезон на Първа лига е факт - ЦСКА 1948 победи "Левски" с 1:0 на стадиона в Бистрица. "Червените" получиха втори жълт и червен картон в края на първото полувреме, но в началото на второто нанесоха удар чрез Георги Русев.

И двата отбора започват шампионата с големи претенции и надежди, но тази вечер Любослав Пенев спечели треньорския дуел със Станимир Стоилов.

Пред погледите на популярни футболни хора като Димитър Бербатов и Стойчо Младенов на трибуните, "Левски" започна мача със самочувствие и още във 2-ата минута можеше да поведе в резултата. Новото попълнение Роналдо засече центриране с глава, а топката срещна гредата.

Малко по-късно пропуск направи и Андриан Краев.

Уелтън също на два пъти не успя да уцели вратата, а "червените" се изнесоха по-напред в следващите минути и опитаха да застрашат Николай Михайлов.

Малко преди почивката Стефан Цонков фаулира Роналдо и бе изгонен с втори жълт картон.

Останали с 10 души, домакините започнаха много активно след почивката и явно изненадаха фаворита, който пък изпусна контрола от първата част. До 52-ата минута ЦСКА 1948 създаде три голови възможности, при една от които имаше и греда.

Във въпросната 52-а минута тимът на Пенев организира прекрасна контра и Георги Русев, който като юноша игра на "Герена", матира Николай Михайлов.

"Левски" имаше предостатъчно време и организира много атаки, отправи и много удари, но без успех. Добри възможности имаха Роналдо, Филип Кръстев и резервата Марин Петков.

Липсваше обаче острота и изненада, а и ЦСКА 1948 си заслужи победата със сърцата и много организирана игра.

По-рано днес "Локомотив" (Пловдив) пречупи "Пирин" с 2:1 у дома, след като губеше в резултата. Снощи "Лудогорец" очаквано разби завърналия се в елита "Септември" с 3:0 в София, а друг новак - "Хебър", препъна "Ботев" (Пловдив) с 1:0 в "Коматево".

В неделя са мачовете "Локомотив" (София) - "Черно море" (18:30 ч) и ЦСКА-София - "Арда" (21:00). А в понеделник: "Спартак" (Варна) - "Славия" и "Берое" - "Ботев" (Враца).