“Левски” стартира защитата на Купата на България с убедителна победа с 4:1 като гост на треторазредния “Вихрен” (Сандански) в мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на България.

Така “сините” прекъснаха серия от седем мача без успех, макар и тя все още да стои в Първа лига.

“Левски” се класира за осминафиналите, където ще срещне шампиона “Лудогорец” в Разград.

Двубоят започна отлично за домакините. След центриране от корнер на опитния Йордан Минев в 8-ата минута бившият нападател на ЦСКА Удоджи откри резултата с глава, който не остави шансове на завърналия се под рамката на вратата за “Левски” Николай Михайлов.

36-годишният Удоджи, който има и български паспорт, и се завърна в Сандански след дълъг гурбет в различни отбори в Европа, бе главната атракция за публиката и не спря да тормози защитата на “сините".

По-класният отбор обаче реагира и бързо стигна до обрат. Роналдо изравни в 24-ата, а в 31-ата Андриан Краев направи 2:1. След почивката реализираха Уелтон и Георги Миланов за крайното 4:1.

Третодивизионният “Чавдар” (Етрополе) изхвърли елитния “Пирин” (Благоевград) с 2:0.

Заедно с “орлетата” от турнира отпаднаха на този ранен етап още два отбора от Първа лига - “Ботев” (Враца) и “Хебър” (Пазарджик). Те бяха сразени съответно от “Витоша” (Бистрица) и “Марица” (Пловдив) - втородивизионни тимове.

“Славия” пък мина през продължения в Своге срещу “Спортист”, но се измъкна с 2:1.

Резултатите

“Марица” (Пловдив) - “Хебър” (Пазарджик) 4:2 (2:1)

“Вихрен” (Сандански) - “Левски” 1:4 (1:2)

“Чавдар” (Етрополе) - “Пирин” (Благоевград) 2:0

“Витоша” (Бистрица) - “Ботев” (Враца) 1:0 (0:0)

“Дунав” (Русе) - “Арда” (Кърджали) 1:2 (0:1)

“Спартак” (Плевен) - “Локомотив” (Сф) 1:4 (0:2)

“Спортист” (Своге) - “Славия” 1:2 (0:1) след продължения

от петък:
“Розова долина” (Казанлък) - “Лудогорец” 0:2 (0:0)

от сряда:
“Струмска слава” (Радомир) - “Спартак” (Варна) 0:2 (0:1)

23 ноември (сряда), 13:30 ч:
ФК “Крумовград” - “Септември” (София)

25 ноември (петък), 12:30 ч:
“Черноморец” (Балчик) - “Ботев” (Пловдив)

26 ноември (събота), 12:00 ч:
“Гигант” (Съединение) - ЦСКА-София

26 ноември (събота), 13:30 ч:
“Миньор” (Перник) - “Берое” (Стара Загора)
“Севлиево” - ЦСКА 1948 (София)

27 ноември (неделя), 12:30 ч:
“Марек 1915” (Дупница) - “Локомотив” (Пловдив)

27 ноември (неделя), 13:30 ч:
“Литекс” - “Черно море” (Варна)

*подчертаните отбори се класират за осминафиналите на турнира за Купата на България