"Лудогорец" достигна до втория предварителен кръг на Шампионската лига. Тази вечер "орлите" победиха черногорския "Сутиеска" и във втория мач - 1:0, така продължават напред с общ резултат 3:0.

Следващият съперник е "Шамрок Роувърс" от Ейре, който елиминира също с 3:0 в двете срещи "Хибърниънс" (Малта).

Единственият гол отбеляза Пиерос Сотириу в 53-тата минута. "Лудогорец" не показа пълния си потенциал не само тази вечер, а и преди седмица в Разград, но и това стигна да се справи с шампиона на Черна гора.

"Сутиеска" можеше да поведе още в 4-ата минута. Вук Стрикович отправи удар към вратата на Серджио Пад, но топката срещна гредата. Стражът имаше намеса миг преди това.

След това българският тим имаше преимущество във владеенето на топката и головите ситуации. Пропуски направиха Кирил Десподов, Спас Делев и Антон Недялков.

Голът на Сотириу, дошъл с добавка отблизо (близка ситуация до тази на "Сутиеска" в началото на мача) изглежда прекърши домакините, които вече не си вярваха, че могат да стигнат дори до почетен успех.

"Лудогорец" можеше да отбележи втори гол, но се задоволи с този резултат, който е напълно достатъчен.