Франция изкова ценна победа над Дания с 2:1 от група D и стана първият отбор, който си гарантира мястото на осминафиналите след две победи на старта.

Дания ще опита да стигне до елиминационната фаза с успех срещу Австралия в последната среща. Но трябва да разчита и Тунис да не победи французите.

Двата гола за "петлите" след почивката вкара Килиан Мбапе, между тях Андреас Кристенсен изравни за датчаните. Съперниците направиха вълнуваща битка, особено след почивката.

"Петлите" започнаха по-добре и застрашиха съперника при статични положения, близо до гола бяха Оливие Жиру и Рафаел Варан.

В средата на първата част Антоан Гризман изведе чудесно Килиан Мбапе, който бе на път да изскочи сам срещу вратаря, но Андреас Кристенсен го фаулира отзад и получи жълт картон.

След половин час игра Мбапе преодоля с лекота двама датчани отляво и центрара на далечната греда, където Жюл Кунде нанесе удар, а Хойберг го блокира пред голлинията. След това Шмайхел спаси с крак и удар на Гризман.

След нови пропуски през второто полувреме, в 61-вата минута Франция най-после успя да открие резултата и да материализира превъзходството си. Килиан Мбапе и Тео Ернандес направиха двойно подаване и звездата на ПСЖ стреля без забавяне между двама датски защитници, като Шмайхел не видя добре топката, която се озова зад гърба му - 1:0. Това бе гол №30 за Мбапе за националния тим.

Дания много бързо стигна до равенство. При заучено положение при изпълнение на ъглов удар Кристиан Ериксен центрира, Йоаким Андерсен отклони топката с глава на задната греда, където Андреас Кристенсен изпревари Рабио и с глава я заби мощно под напречната греда.

В 73-ата минута датчаните имаха възможност да направят пълен обрат, но ударът на Йеспер Линдстрьом бе спасен от Лорис.

Пет минути по-късно, след корнер на Гризман, Чуамени плонжира с глава а насочи топката във вратата, но тя срещна рамото на Меле и излезе в корнер. При следващия корнер Кунде направи пропуск, а след това Адриен Рабио бе напът да вкара красив гол с акробатичен удар, но топката профуча над напречната греда.

Дания отговори с пропуск на резервата Мартин Брайтвайт.

В 86-ата минута отново Франция излезе напред в резултата, което означаваше три точки. Гризман центрира остро отдясно, Мбапе връхлетя върху топката на задна греда, като вкара с тяло.

По-рано днес Австралия измъкна 1:0 от Тунис с гол на Мичъл Дюк в 23-тата.

Така Франция води с 6 точки, Австралия има 3, а Дания и Тунис са с по една.