"Лудогорец" елиминира "Левски" в турнира за Купата на България - последният осминафинал завърши 2:1 за "орлите", след като "сините" поведоха, а в края пропуснаха дузпа. Така отборът от "Герена" сдаде трофея в Разград, а това бе заключителният мач в професионалния ни футбол тази година.

Той не блестеше с футболни достойнства.

Уелтон даде аванс на "Левски", като засече топката с тялото си в 61-ата минута. Треньорът на шампионите Анте Шимунджа, за чиято смяна се заговори в последните дни, направи смени, а тимът му реагира и стигна до бърз обрат.

В 69-ата влезлият от скамейката Игор Тиаго изравни, а в 78-ата Бърнард Текпетей вкара за 2:1 след самостоятелен пробив и силен шут.

"Левски" получи дузпа в 89-ата за игра с ръка, но Хосе Кордоба пропусна да направи 2:2, а оттам и вероятно да вкара мача в продължения - прати топката над вратата.

В добавеното време "синият" натиск не даде резултат, така за първи път "Лудогорец" елиминира "Левски" за Купата.

Преди дни двата отбора завършиха наравно на същия стадион. Днес отборът от "Герена" започна по-активно с типичната си "висока" преса и много движение по терена. Георги Миланов отправи два удара, а най-добрата възможност се откри пред Уелтон. Веднъж пък Антон Недялков решаващо изчисти топката пред бразилеца.

"Лудогорец" бе учудващо пасивен, така и не стигна до голова възможност през първата част. Първото полувреме бе за "Левски".

След почивката срещата вървеше равностойно, но "сините" отново бяха по-дейни. Така логично откриха резултата, но по-високата класа на "Лудогорец", най-вече по-широката скамейка, обърна развоя.

ВАР се намеси при гола на "Левски", изравнителният гол и дузпата за гостите.