„Андерлехт“ – съперникът на „Лудогорец“ в Лигата на конференциите, продължава да потъва.

Белгийският тим загуби вчера с 1:3 брюкселското дерби срещу „Юнион Сен-Жилоа“ на препълнения си стадион „Лото парк“.

Датският старши треньор Бриан Ример обеща, че възпитаниците му ще играят по-добре, тъй като почти изцяло продадените билети ги задължавали. И макар още в 10-ата минута да останаха с 10 души заради червен картон за Муса Н’Диайе, футболистите на „Антерлехт“ не се предадоха.

Нещо повече – те дори поведоха в резултата чрез португалския нападател Фабио Силва в 64-ата минута.

Символичните гости обаче направиха пълен обрат в последните десет минути. Головете за „победителите вкараха Камерън Пуертас в 81-ата, Сене Лейнен в 87-ата и Симон Адингра в 90-ата минута.

Така "Юнион Сен-Жилоаз" остава на второ място зад убедителния водач „Генк“. Докато „Андерлехт“ е на незавидното 11-о място.

На 16 февруари „Андерлехг“ гостува на „Лудогорец“ в плейофите за Лигата на конференциите. Седмица по-късно е реваншът в Брюксел, който ще ъде при закрити врати поради наказание за белгийския тим.