"Интер" натупа големия си градски съперник "Милан" с 3:0 и за седми път спечели Суперкупата на Италия. Както и в случая с испанския аналог, двубоят се игра на стадион "Крал Фахд" в Рияд, Саудитска Арабия.

С тази разлика, че иберийците имаха минитурнир с полуфинали и финал, а италианците - само един мач.

"Нерадзурите" доминираха още от първите минути и убедителната им победа е напълно закономерна, като спорът бе решен много рано и този път футболният свят не видя оспорвано миланско дерби.

Федерико Димарко откри резултата още в 10-а минута след хубава атака и пас на Никола Барела. Един Джеко удвои преднината в 20-а минута с шут в далечния ъгъл, а крайното 3:0 оформи аржентинският национал и световен шампион Лаутаро Мартинес четвърт час преди края с техничен удар.

И при 0:2 не се виждаше как изпадналият в дупка "Милан" ще върне интригата.

"Интер" защити трофея от миналата година и се изравни с "росонерите" - по 7 отличия.