Носителят на Купата на футболната асоциация "Ливърпул" отпадна още в четвъртия кръг след загуба от "Брайтън" с 1:2 като гост. "Червените" поведоха, но се стигна до обрат, като победният гол за "чайките" падна в добавеното време.

Преди две седмици "Брайтън" разби фаворита с 3:0 във Висшата лига, а и днес бе по-добрият тим, имаше по-добрите голови ситуации.

"Ливърпул" поведе след половин час игра с попадение на Харви Елиът, който отблизо прати топката покрай вратаря Джейсън Стийл.

"Чайките" изравниха бързо - още в 39-ата минута чрез Люис Дънк, който отклони кълбото след шут на Тарик Лампти.

След почивката интересни ситуации имаше и пред двете врати. В третата минута на добавеното време Первис Еступинян асистира за японеца Каору Митома, който технично си спря топката, обработи я фино и прати във вратата на "Ливърпул" за крайното 2:1. Това е един от головете на сезона.

В този кръг от турнира отпадна и тимът, който го е печелил най-много пъти - "Арсенал" (след 0:1 на терена на "Манчестър Сити"). А вчера "Манчестър Юнайтед" сломи "Рединг" с 3:1 на "Олд Трафорд" с два гола на Каземиро и един на Фред.