"Борусия" (Дортмунд) и "Челси" оправдаха очакванията за равностойни сблъсъци в осминафиналите в Шампионската лига. Германският спечели първата битка с 1:0 на своя стадион, така взе крехък аванс преди реванша в Лондон в началото на март.

Карим Адейеми вкара единственото попадение след самостоятелен пробив в 63-тата минута.

Съперниците предложиха надиграване с открит футбол и много голови възможности и пред двете врати. "Челси" съжалява за удар в гредата на Жоао Феликс през първата част и още куп пропуски. "Сините" имаха преимущество в края на първото полувреме и мача - най-вече териториално.

Но пък домакините контраатакуваха опасно. Можеха да отбележат второ попадение. Пролича слабостта на "Челси" да не може да реализира.

В другия мач снощи "Бенфика" победи "Брюж" с 2:0 като гост и чака ответния мач уверено и спокойно. Жоао Марио откри в 51-ата минута от дузпа, а в 88-ата Давид Нерес удвои.

Шампионската лига продължава идната седмица, а тази вечер са първите елиманиционни мачове в Лига Европа и Лигата на конференциите. "Лудогорец" играе с "Андерлехт" от 22 часа в Разград.

Вниманието приковава двубоят "Барселона" - "Манчестър Юнайтед" от 19:45 часа в ЛЕ.