
Властите в Одеската областна военна администрация предупредиха за възможна опасност от мини заради излезлия вятър в морето, предаде УНИАН.
Това се казва в съобщението на представителя на военната администрация Сергей Братчука в Telegram. По неговите думи, “вражеските мини могат да се появят покрай брега, подпомогнати от бриза.

По думите на Братчука, съществува опасност от детонации, поради което местните житали да бъдат много внимателни.
Руските военноморски сили пуснаха в Черно море множество мини. Както съобщава УНИАН, те се оплитат във водорасли, рибарски мрежи и т.н., поради което представляват опасност за украинците.
Украинските власти постоянно предупреждават за това. Неотдавна край Одеса бяха обезвредени две мини, излязли край брега.
Още по темата
- Развенчана е мантрата, че Русия никога няма да нападне страна от НАТО
- "Грешка бе, Уили", обяви нещастният Тръмп
- "Чешките войници застават на страната на настъпващите съветски войски, подобно на ръководените от комунистите партизани в Югославия и България" (ОТКЪС)
- Какво НАТО не разбра за руските дронове над Полша
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни