Сирийският президент Башар Асад се срещна днес в Дамаск със саудитския външен министър принц Файсал бин Фархан Ал Сауд, предаде Ройтерс, като се позова на сирийски медии.
Това е най-сериозната стъпка досега за прекратяване на дългогодишната регионална изолация на Сирия, отбелязва Ройтерс, цитирана от БТА.

Самолетът, с който пристигна Бин Фархан, се приземи в Дамаск днес, седмица след като сирийският външен министър посети Саудитска Арабия.
Сирия и Саудитска Арабия се споразумяха да възобновят дипломатическите си отношения миналия месец.
Още по темата
- Сирия се присъединява към водената от САЩ коалиция срещу „Ислямска държава“
- Съветът за сигурност на ООН отмени санкциите срещу сирийския президент Ахмед аш Шараа
- Фридрих Мерц: Вече няма основания за убежище на сирийци
- Специалният пратеник на Кремъл: Мирът в Украйна е възможен, но Русия не може да бъде заменена на петролния пазар
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни