Дузпи решиха втория полуфинал за Купата на България - "Лудогорец" надви "Черно море" с 4:1 (1:2 след 120 минути) и е на финал срещу ЦСКА 1948. Първият двубой завърши 2:1 за "орлите" във Варна, но днес "моряците" спечелиха със същия резултат в Разград, като вторият гол падна секунди преди края на добавеното време.

Снощи и другият полуфинален реванш предложи драма, като след 2:2 за първи път до прекия сблъсък за националния трофей се класира ЦСКА 1948.

Тази вечер "Лудогорец" контролираше играта на "Хювефарма арена" през първото полувреме и създаде две чисти ситуации, в които обаче не успя да отбележи гол. Четвърт час след началото Игор Пластун удари греда след центриране на Кирил Десподов, а в края на полувремето Спас Делев получи топката непокрит в наказателното поле, но стреля над вратата.

Васил Панайотов даде преднина на гостите от Варна в 55-ата минута, когато засече от близко разстояние подаване в наказателното поле на Мазир Сула.

Домакините отговориха само три по-късно - Кирил Десподов центрира от аутлинията, а топката попадна на главата на нисичкия Спас Делев, който бе точен от десетина метра - 1:1.

"Моряците" стигнаха до изненадваща победа в петата минута на добавеното време. Даниел Димов продължи топката към наказателното поле след центриране от дълбочина, а Живко Атанасов спечели двубой във въздуха и я насочи пред вратата. Там резервата Матеус Машадо я посрещна с глава и се разписа за крайното в редовното време 2:1 за "Черно море".

Бърнард Текпетей получи единствената реална възможност за гол в продълженията, след като в 116-ата минута стреля от воле в наказателното поле, но изпрати топката право в ръцете на Дюлгеров.

Дузпите започнаха с пропуск на Атанас Илиев от "Черно море" - прати топката над вратата, а по-късно и Едгар Пачеко не успя да вкара - вратарят Симон Слуга спаси. "Лудогорец" пък отбеляза и четирите си дузпи чрез Оливие Вердон, Бърнард Текпетей, Тодор Неделев и Кайо Видал.

Финалът е на 24 май на стадион "Васил Левски".