Григор Димитров показа много добра игра и постигна победа в първия си мач на турнира от серията ATP 250 в Женева, Швейцария.

В мач от втория кръг българинът, който е поставен под номер 4 в схемата, надигра с 6:1, 6:4 испанеца Роберто Карбайес Баена. Двубоят продължи само час и осем минути.

В първия сет 32-годишният Димитров имаше смазващо превъзходство над заемащия 58-мо място в ранглистата испанец. Българинът спечели 26 от разиграни 39 точки, като превърна в пробиви два от четирите брейкбола, които му се откриха.

Във втория сет играта бе малко по-равностойна, но Димитров отново показа, че е по-класният тенисист на корта. Бившият номер 3 в световната ранглиста стигна до пробив в петия гейм, който му бе достатъчен за спечелването на сета и мача.

В четвъртфиналите в четвъртък Димитров ще играе с австралиеца Кристофър О'Конъл. Той водеше с 6:0, 3:0 срещу Бернабе Сапата-Мирайес, когато испанецът реши да се откаже заради контузия.