
Петима полицаи са арестувани в София. По информация на Нова тв те са от Столичната полиция, а БНР допълва, че част от задржаните работят във Второ районно управление.
Акцията е проведена от Дирекция „Вътрешна сигурност” и СДВР.
Арестът е заради опит за прикриване на престъпление, допълват медии, цитирайки свои източници. Според запознати престъплението е свързано със Закона за движение по пътищата.
По-късно Нова тв допълни, че целият патрул униформени от районното е задържан, защото преди по-малко от месец те са посетили катастрофа между мотоциклет и лек автомобил. Инцидентът става в жк „Надежда”.
По първоначална информация при идването на униформените шофьорът на автомобила им предлага подкуп, за да прикрият катастрофата, тъй като вината за инцидента е негова. Полицаите поискали 10 000 лв., а впоследствие записали, че на мястото не са открили водача на леката кола.
Няма данни за състоянието на мотоциклетиста. Парите са донесени на мястото на катастрофата за по-малко от 30 минути, като с голяма степен на вероятност предаването е заснето от близка охранителна камера. На виновния шофьор не са правени полеви тестове за алкохол и наркотици.

На този етап не е ясно дали 10 000 лева са разпределени само между служителите на реда, присъствали на място, или са предадени нагоре по веригата в йерархията на полицейското управление.
Предстои да се прецени достатъчно ли са събраните доказателства и евентуално ще бъде повдигнато обвинение на служителите на реда.
Още по темата
- Граждани на Горубляне искат оставката на зам.-кмета Никола Лютов
- Съдът пак остави Благомир Коцев в ареста, ПП зове за масов протест
- "Чешките войници застават на страната на настъпващите съветски войски, подобно на ръководените от комунистите партизани в Югославия и България" (ОТКЪС)
- Първият бюджет в евро идва в София: ПП–ДБ търси съгласие, ГЕРБ–СДС раздава диагнози
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни