ЦСКА-София зза пореден път се препъна срещу румънски съперник.

Вицешампионите загубиха с 0:2 от сравнително неизвестния доскоро „Сепси“ от трансилванския град Сфънту Георге.  Това стана във втория предварителен кръг за Лигата на конференциите.

Реваншът след седмица изглежда предрешен – най-малкото за това, че на фона на показаното резултатът можеше да бъде двойно по-голям.

До 30-ата минута мачът изглеждаше равностоен. След това гостите постепенно започнаха да налагат своя стил. По цудо първото полувреме завърши без гол в българската врата.

След почивката обаче логичното се случи.

И не вървят никакви оправдания, че съдията не дал дузпа за игра с ръка на румънски защитник в наказателното поле.

В 68-ата минута топката мина зад Мено Кох при груба грешка на нидерландския защитник на ЦСКА-Сохия. И макар вратарят Густаво Бусато да спаси първия удар на Роланд Варга, той бе безпомощен след добавката на Николае Паун – 0:1.

Втореиятгол падна в 80-ата минута и виновник за него бе самият бразилски страж на българския тим. Бусато излезе извън наказателното поле, за да пресече топката, но загуби единоборството. А Роланд Варга не пропусна да вкара с прехвърлящ удар в опразнената врата.

В края на мача играчите на „Сепси“ удариха греди при два последователни изстрела.