"Манчестър Сити" взе още един трофей тази година - Суперкупата на Европа. Първенецът на Англия и Шампионската лига пречупи "Севиля" в двубоя на Олимпийския стадион в Атина - 1:1 в редовното време и 5:4 при дузпите.

Двата съперника изнесоха качествен и хубав за гледане мач - с по няколко ситуации пред двете врати.

Юсеф Ен Несири откри в 25-ата минута за "Севиля", като се пребори във въздушен сблъсък с Нейтън Аке и новото попълнение на "гражданите" Йошко Гвардиол. В 63-тата, отново с глава, но доста по-технично изпълнение, Коул Палмър изравни.

Така се стигна до дузпи - продължения в този мач вече не се играят, в които изпълнителите бяха безпогрешни до последния, пети опит на севилци. Неманя Гудел нацели напречната греда, след като Кайл Уокър направи 5:4 малко преди това. Така "Манчестър Сити" вдигна отличието.

"Сити" започна мача със самочувствие и заложи на своя си стил. Постепенно победителят в Лига Европа изравни играта и в 25-ата откри резултата. Андалусийците се справиха с опитите на съперника да изравни до почивката.

А в началото на втората част изпуснаха на два пъти да направят важна крачка за спечелване на битката. Ен Несири на два пъти пропусна, като особено първата ситуация бе доста чиста.

И "Сити" изравни чрез талантливия Коул Палмър, който дава заявки за сериозна роля в тима този сезон.

До края на редовното време английският отбор бе по-близо до победата, добри възможности се откриха пред Палмър и Ерлинг Холанд.

В крайна сметка "Манчестър Сити" спечели, а това е четвърта Суперкупа за Пеп Гуардиола, което е рекорд.