"Сакраменто Кингс" отпадна на четвъртфинал на турнира In-Season, който е част от сезона в НБА, след загуба у дома от "Ню Орлиънс Пеликънс" - 117:127. Победителите ще са част от финална четворка в Лас Вегас.

Александър Везенков игра само 6:14 минути и не успя да запише нито точка и асистенция. Той се отчете с две спечелени борби под коша в атака, както и с един опит за стрелба от тройката, оказал се неточен.

Най-добрият ни баскетболист не се появи повече на терена след средата на втората част, излизайки от игра при 44:39. Може би решението на треньора да го остави до края на мача на пейката беше продиктувано и от двете бързи нарушения, които направи.

Брандън Инграм се отличи с 30 за гостите от "Ню Орлиънс". Той помогна на своите да заличат пасива и в нито един момент да не изостават през втората част. Хърб Джоунс добави 23 точки, а Йонас Валанчюнас остана с 18.

Това е трета победа на "Паликанс" над "Кингс" този сезон, като другите две бяха в редовния шампионат.

Диарън Фокс отбеляза 30 точки за "кралете", а Домантас Сабонис се включи с 26, 13 "борби" и 10 асистенции.

Победителите в турнира получават по 500 000 долара - всеки един в отбора, а загубилите на финала - по $200 000.