ПАОК (Солун) с Кирил Десподов се класира за четвъртфиналите в Лигата на конференциите след гръмка победа над "Динамо" (Загреб) в осминафиналния реванш на ст. "Тумба" - 5:1. А хърватският гранд бе фаворизиран, особено, след като спечели с 2:0 първия двубой.

Десподов влезе като смяна през второто полувреме, отличи се с асистенция за четвъртия гол, а малко по-късно изработи и дузпа, реализирана за крайното 5:1.

"Черно-белите" с 3:0 още преди почивката. Ганаецът Абдул Рахман Баба откри в 27-ата минута, а шест минути след това Петър Сучич си отбеляза автогол. Брендън Томас покачи на 3:0 три минути преди края на първата част, така ПАОК си осигури предимство в общия резултат.

Арбер Хожда върна един гол в полза на шампиона на Хърватия в 49-ата минута.

Кирил Десподов влезе на терена в 68-ата минута, заменяйки Тайсън. И помогна на тима си да нокаутира силния си опонент. Българският национал подаде на Константинос Колиеракис в 73-ата минута за 4:1, така солунският тим отново излезе напред.

Три минути преди края Десподов беше съборен в наказателното поле от Йосип Мишич и сръбската звезда Андрия Живкович от дузпа оформи крайното 5:1.

ПАОК взе осем от последните си 12 домакинства в евротурнирите, докато "Динамо" не е печелил мач в Гърция от 1977 г.