ЦСКА-София бе разгромен с 3:0 при гостуването си на влезлия тази година в елита „Спартак“ (Варна).

Резултатът е най-малкото, с което се отърваха „Червените“, които претърпяха най-тежката си загуба от варненския тим. С оглед на играта им тя беше напълно заслужена.

Две гола за домакините вкара Ахмед Ахмедов, който само допреди 2 години бе част от ЦСКА-София. Но дори ключовата му роля в елиминирането на швейцарския гранд „Базел“ през 2021 г. в евротурнирите не го спаси от изгонване за сметка на не по-добри от него футболисти.

Ахмедов вкара двата си гола преди почивката. Първият бе шедьовър. Играчът отклони с пета топка, изстреляна след плонж с глава от Александър Цветков в 13-ата минута.

В 27-ата минута Ахмедов удари напречната греда, което спаси „армейците“ от втори гол.

Пет минути преди почивката обаче бившият „червен“ състезател наказа столичния тим за втори път.

На почивката треньорът на ЦСКА-София Томислав Стипич смени цели четирима футболисти. Това обаче не помогна на отбора.

Третият гол падна в 60-ата минута и бе записан като автогол на вратаря Дюлгеров. След далечен удар на Филип Лесняк топката се отби в гредата, удари се в гърба на „червения“ страж и влезе във вратата на гостите за трети път.

Точните удари на ЦСКА-София към вратата на „Спартак“ бяха изключително малко на брой и не успяха да доведат до нищо.

След тази загуба ЦСКА-София има едва 3 точки от три мача - две загуби, една победа и голова разлика 3-5.