"Монако" с Димитър Бербатов се сбогува с още един трофей във Франция този сезон. Късно снощи "монегаските" загубиха от "Пари Сен Жермен" с 0:2 на "Парк дьо Пренс" в Париж на четвъртфинал в турнира за Купата на страната и отпаднаха. През миналия месец те бяха отстранени и за Купата на Лигата.

Бербатов игра цял мач срещу най-силния, най-богат и пълен със звезди френски отбор. Този път обаче той и съотборниците му не успяха да направят добър мач.

Домакините доминираха изцяло, а превъзходството им бе увенчано още в 3-тата минута, когато защитникът Давид Луис откри резултата. В 52-ата Едисон Кавани удвои. Победата на ПСЖ можеше да бъде и по-изразителна.

А присъствието на Бербатов този път ще се запомни заради единоборство. В 29-ата минута при игра за висока топка българинът удари неволно с лакът в скулата бразилеца Тиаго Силва. Лицето на бранителя се поду, но той се завърна на терена.